3
השש זוכה לתמיכה מהבמה. צילום: יעקב סבן

מה שהיה אמור להיות מפגן  של העצמה לקהילה הגאה ובתמיכת העירייה, הפך לאירוע בעל טונים צורמים במיוחד. ראש העיר יונה יהב  הדהים את הקהל באומרו : “זאת העיר שלכם בדיוק כמו שזו העיר שלנו”. הפעילה החברתית ד”ר יאלי השש הורדה מהבמה אחרי שפנתה בחריפות ליהב לגבי נושאים עירוניים שונים. “אם לא נוח ליהב לשמוע, שיבלע את הצפרדע. גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים של זיהום אוויר”, היא אומרת

התחושה בשבועות האחרונים הייתה כי השנה מצעד הגאווה יהיה מרגש, מרשים ומכבד במיוחד. לראשונה מאז שהחל בחיפה, דגלי הקהילה הצבעוניים נתלו בכל העיר, ראש העיר יונה יהב הכריז תמיכתו והזדהותו עם קיום המצעד וכולם חיכו לאירוע, אשר בסופו של דבר נשא טונים צורמים ותחושות כעס ועלבון.

בתום הצעדה ברחובות הכרמל הגיעו אלפי חברי הקהילה והמזדהים עימם לגן האם שם התקיימה עצרת שכללה נאומים של דוברים רלבנטים והופעה של הזמרת עדן בן זקן.

יהב עלה לבמה לשאת דברים, אולם כפי שמספר רוני, אחד הנוכחים באירוע, הם הצליחו להעליב ואף להרגיז רבים: “בסוף נאומו הוא אמר דברים שכביכול היו אמורים להיות בקטע friendly  ומקבל אבל היו אולי הדבר הכי מתנשא, הוא אמר ‘ תהינו, תחגגו, זו עיר שלכם כמו שזו העיר שלנו’, אתה רציני?? זה כמעט כמו ברמה של להגיד ‘גם ערבים הם בני אדם’. אני לא מבין איך הוא עדיין ראש עיר”.

השיא היה בהמשך כשעלתה לבמה ד”ר יאלי השש, פמיניסטית הפעילה בארגון “אשה לאשה”, שהחלה להקריא מדברים שכתבה בטורה האישי שהתפרסם אתמול (שישי) במקומון ‘כלבו’ החיפאי, אולם לא הספיקה לסיים אותם. זו הורדה מהבמה על ידי המאבטחים, שכן אנשי העירייה כנראה לא אהבו את העובדה שהיא הזכירה את זיהום האוויר, ארגון מי כרמל והבית בקרית חיים, השש  אמרה על הבמה ליהב, כי עליו לפרוש מכל תפקידיו בדירקטורים של האיגודים הציבוריים העוסקים בסביבה במפרץ חיפה בשל מה שהיא מכנה “שיתוף הפעולה” עם המפעלים.

בין השאר היא אמרה : “(יהב) הייתי רוצה שתחשוב על בעלי ההון ועל התאגידים המאיימים לחסל את חיפה, שנים אמרו לך שאם לא תיענה לתביעותיהם הכל פה ייהרס, אבל ההחלטות שאתה מקבל בעקבות תודעה כוזבת עולות לנו בבריאות…אני רוצה שתחשוב למשל על תאגיד המיים המתעמר בנו תושבי חיפה ובגלל שהשתכנעת כל כך שמה שהם עושים זה מה שצריך לקרות, תושבים המקבלים חשבונות פיקטיביים מתאגיד דורסני. תחשוב על הארנונה בחיפה מהיקרות ביותר בארץ שהיא אינה גזירת גורל”.

לדברי ד”ר השש, כשהייתה לפני סיום נאומה קטעה אותה מנהלת אגף האירועים בעירייה, לא בגלל אילוצי זמן כפי שחשבה בתחילה אלא בגלל צנזורה. “התעקשתי לקרוא את הפסקה האחרונה שלי אבל הם כיבו את המיקרופונים ולא יכולתי להמשיך, אמרתי שאני מוכנה לרדת רק אחרי שאסיים להקריא, הקב”ט אמר לי שהוא קודם יקרא ורק אם יראה שזה בסדר יאשר לי לסיים את דבריי. זה לא מתפקידו של קצין ביטחון לאשר טקסט למצעד הגאווה, לא יכולים להחליט עבורי מה להגיד ומה לא”.

– ואז פינו אותך בכוח.

“הם נורא לא רצו להגיע למצב פיזי של לפנות בכוח, מצד שני גם לא הצליחו להגיע למצב שיקבלו אישור לתת לי לדבר. לבמה עלו שתי חברותי, לילך בן דוד ונינה מזרחי ואחרי כעשרים דקות החליטו שהם הולכים על פינוי בכוח, פשוט גררו אותנו משם. לי זה לא כאב פיזית אבל לחברות שלי כן. מדהים שאירוע שהוא בסימן נשים העירייה בעצם הפעילה כוח כדי להשתיק אישה שעומדת על הבמה.

“המנחה הדראג קווין גלינה  כל כך כעסה ולא הסכימה להמשיך להנחות. האירוע יצא מצב מאד מסובך ומורכב גם עבור הקשת החיפאית כי זו עמותה של אנשים מקסימים שעשו המון להשיג את הדבר הזה והקשר עם העירייה חשוב להם, מצד שני קשה להם שהעירייה פתאום דורשת צנזורה. העירייה אמנם עוזרת לממן את המצעד אבל אין לה שום זכות לקבוע את התכנים שלו”.

“הקהילה הגאה בחיפה היא באופן מסורתי קהילה פוליטית שהתפקיד שלה לא רק להשיג לעצמה זכויות ולהיות סקטוריאלית, אלא גם להתחבר למאבקים נוספים . לכן דיברתי גם כל זיהום האוויר, תאגיד מי כרמל והבית בקריית חיים. אנחנו רוצים לחיות בעיר טובה יותר, בסך הכל לשים אתגר ליונה יהב ולהראות לו שהוא יכול להיפרד מדפוסים ישנים”.

ד”ר השש מגחכת נוכח העובדה שבעמוד הפייסבוק של העירייה פורסמה הודעה בה נאמר כי בעירייה מצרים על כך ש”הגברת שביקשו ממנה לרדת מהבמה לא הסכימה לרדת”. “זהו חוסר הבנה מוחלט של המשמעות של מצעד הגאווה והתפקיד שלו, חוץ מזה שלקחו ממני את התואר ובמקום זה עשו ממני גברת, מישהי בלי שם שזה מקטין, כאילו הייתי אשה שנתקעה על הבמה”

– את יכולה להבין למה הם רצו שתרדי?

“כן, בסדר, הם אומנם מימנו את המצעד וזה לא נוח לשמוע ביקורת אבל חוסר נוחות היא לא תמיד סיבה לפעולה. בולעים את הצפרדע וממשיכים גם לי לא נוח לבלוע חלקיקים מזהמים בעיר או שתאגידי מים שולחים לי חשבונות פיקטיביות או לסבול מארנונה בין היקרות בארץ”.

נכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם התקבלה תגובת עיריית חיפה.

 

0

 התערוכה– ‘קיר תחקירי’ – נמנעת באופן ברור מחוקיות כרונולוגית, סדרתית, נושאית, סגנונית, טכנית, דידקטית, או אחרת.

התערוכה בנויה וסדורה כ ‘תחקיר’. היא חושפת עדויות ומפזרת רמזים לצורך פענוח מאפיינים של ‘זהות חמקמקה’ של האמנית ושל יצירתה, במטרה ללמוד משהו חדש אודות זהויות אלה.התערוכה, שמבוססת על גישתו המחקרית האיקונולוגית של ההיסטוריון אבּי ורבורג (Warburg)  עוקבת אחר סמלים ודימויים דומיננטיים- מובילים, שמופיעים פעמים רבות ובהקשרים שונים,בעבודותיה של בלס ברנס, שנבחרו מתוך ארכיב עבודות מ- 20 השנים האחרונות, ואשר הפכו לעוגנים ולחוליות מרכזיות ב ‘חוט השדרה’ של כלל יצירתה.

 הצופה/חוקר משלים את עבודת האוצרות ובה-בעת מעורב בפענוח, מפרש מידע ומגיע למסקנות בהתאם להבנתו . ייתכן שחלקים מ’זהות היצירה’ יתבהרו ויפוענחו על ידו, וייתכן שיוותרו אניגמאטיים. 

גלריית גרנד ART , עופר גרנד קניון, קומה 3, דרך שמחה גולן 54, חיפה.

שעות פעילות הגלריה: א’-ה’ 12:00 – 13:00 ו’ 10:30 – 13:00

0

חברת תגבור משיקה סניף חדש בחיפה – הרחבה לסניף הקודם, בניהולו של דן קבילו, המשמש גם כמנהל מחוז צפון. לדברי קבילו, הסניף מתרחב לאור הגדלת היקפי הפעילות והגידול במספר העובדים. היום חגגו העובדים לראשונה את המעבר לסניף החדש בהרמת כוסית בהשתתפות משנה למנכ”ל תגבור, שוקי פליין. בסניף עובדים כ-15 רכזי כוח אדם, עובדי רשף ביטחון ועובדים נוספים. החברה מפעילה כיום סניפים רבים ברחבי הארץ וסניף חיפה מטפל באזור הגליל המערבי.

לדברי קבילו, “אני שמח לראות כי הסניף מתפתח ומתרחב, אנו בתגבור ממשיכים לפעול להרחבת פעילותנו על מנת לתת מענה מספק ללקוחותינו ברחבי הארץ”

קבוצת תיגבור הינה חברה ארצית, ציבורית ובינלאומית המתמחה בשירותי כוח אדם, גיוס וסיעוד, שרותי שמירה ואבטחה, ופתרונות במיקור חוץ. החברה מפעילה 40 סניפים ברחבי הארץ, הפועלים בארבע אזורים, אשכולות: צפון, מרכז, ירושלים ודרום.  כמו כן, מפעילה החברה מערך של פתרונות הדרכה למוסדות וארגונים בתחומים מקצועיים מגוונים הנבנים בהתאם לצרכים הייחודיים של כל לקוח.

צילום: דקלה שרעבי

0

זה לא חדש כי בשנים האחרונות ,קיימת זליגה משמעותית של התעשייה מחוץ לגבולות מדינת ישראל וכל זאת על חשבון המוחות וכוח העבודה מהטובים ביותר שלנו. מחסור בהכשרה של דור צעיר בתחום כוח האדם שהולך ומצטמצם והחלטות שמגיעות מגבוהה בנושא הן רק חלק קטן מהעובדות שמדאיגות יותר מכל את גבי סלע, האיש שגדל והתחנך על ערכיו האידיאולוגים של סטף ורטהימר, כעת מבין היטב כי אין עתיד להתקדמות התעשייה בישראל.

״תעשיית המתכת והעיבוד השבבי הולכת וגוועת משנה לשנה ונראה כי לא מתפתחת כל מגמה חיובית בתחום״, נתחיל מהעובדה שהחינוך לטכנולוגיה ולערכים כבר לא קיים ובמקום זה הטרנדים השולטים במסלולי הלימוד המרכזיים הינם בתחומים  שלא מאפשרים תרומה של כוח עבודה צעיר לתעשיית המתכת, מנגד גם לא מספקים כוח עבודה זר ,התעשייה הביטחונית מערימה קשיים רבים עלינו המפעלים והספקים, אין פיקוח ויד מכוונת בנושא מה שהוביל וממשיך להוביל לקריסת התעשייה במדינת ישראל.

גבי סלע, המייסד והמנכ”ל של “סלע מערכות” נשמע כמעט מיואש, כשהוא מדבר על מצב התעשייה בישראל, האיש שהקים חזון ציוני והשקיע את מרצו לאורך השנים בחברה הוותיקה שהקים בפריפריה, מטעמי ציונות ואהבה למדינה, כעת הוא די משוכנע שלא רק שחברתו לא תתקיים בעתיד הקרוב, אלא התעשייה הישראלית בכלל.

סלע מערכות מכונות בע״מ הוקמה בשנת 1990, ומשנת 2002 הפכה להיות בבעלותו של המלאה של גבי (66) ובנו אלעד (43).עם השנים הפכה החברה למפעל מתכת הפועל ברמה גבוהה ביותר בעל איכויות על וטכנולוגיות מתקדמות. החברה עוסקת בעיבוד שבבי ממוחשב ברמות הגבוהות ביותר , חריטה, כרסום ובנוסף הרכבת מכלולים מכניים, אלקטרו מכניים ואלקטרוניים כולל רכישת רכיבים מרחבי העולם.

חברת ״סלע״  מוסמכת ע״י מכון התקנים הישראלי ונושאת תו תקן מתעופה ועד רפואה ובכלל. החברה מוכרת כיצרנית ראשי הדפסה למיטב החברות בארץ, כולל הדפסה תלת מימדית וכדומה.

בחברה מועסקים כשבעים איש והיא ממוקמת באזור התעשייה של מעלות תרשיחא,  גבי סלע הקים אותה אחרי שפרש בגיל 38 מחברת ישקר. “התחלתי מכלום, מאפס,  המנטור שלי היה סטף ורטהיימר, גדלתי על ברכיו וכל מה שאני יודע למדתי אצלו, אם זה הטיפול בעובדים ובלקוחות ,תרומה למדינה ולקהילה. כיום רוב המפעלים נמכרים לחברות זרות מה שמדגיש את ביטול האידיאולוגיה שעל פיה התחנכתי שערכיה דוגלים בציונות והדדיות.

החלטות הממשלה:

לדבריו, ״החינוך הטכנולוגי כבר מזמן לא קיים, אם בעבר היו בתי ספר מקצועיים כמו רשת עמל, אורט ויד סינגלובסקי לטכנולוגיה ועיבוד שבבי  אז בשנים האחרונות  הממשלה החליטה שאין יותר מקום ללימוד התחומים הללו ובמקום זה נפתחים עוד ועוד מוסדות לימוד בתחום האומנות והמוסיקה ועוד כל מיני מקצועות ערטילאיים ולא מבוקשים שזה נחמד ויפה,  אולם נשכחו המקצועות הטכנולוגיים, אלו שבעזרתם נבנתה פה תעשיה שלמה והאיזון לא נישמר.בנוסף לכך החליטה הממשלה להביא עובדים זרים לביצוע עבודות תשתיות וכבישים פה במדינה, כמו גם לתחום הבינוי ועובדים מתאילנד והפיליפינים לתחום הסיעוד, עשרות פועלי בניין נחתו לא מזמן באוקרינה במסגרת פיילוט להעסקת עובדים זרים ממדינות חוץ בענף הבניין, מדוע המדינה לא משכילה להציע את אותו הדבר עבוד תעשיית המתכת? פועל יוצא של החלטות שגויות אלה,  מותיר אותנו הספקים והמפעלים לבד במערכה ללא כוח עבודה זר וגם ללא כוח עבודה מקומי.כמו כן, באוצר מדברים על תמריצים להכשרת נהגי אוטובוס, השר כץ מציע מענקים והטבות למתגייסים לתפקיד נהג אוטובוס, ומה עם תמריצים לעובדים בתעשיית המתכת?  שכן התייחסות הממשלה כלפי התעשייה במובנים האלו, היא ללא ספק מזלזלת ומכפירה״.

לאחרונה, התבשרנו כי שר הכלכלה חנך מפעל חדש של חברת אלביט מערכות, אכן מחווה יפה, אך ראוי לציין כי המפעל נחנך בגאורגיה ולא בישראל, מה הקשר בין שר הכלכלה למפעל בגיאורגיה, לא עדיף שיתמוך במפעל בישראל? בושה וכלימה!

הלקוחות בתעשייה:

בלב כבד, המילים האלו יוצאות מפיו של גבי סלע, לדבריו ״ החברות הגדולות במשק ,מעמידות את המפעלים והספקים במחירים ודרישות לא הגיוניים כלל.למשל: חברה ביטחונית המחייבת לעבוד לפי תקנים שבכדי לעמוד בתקנים אלו נדרשים הספקים להוציא עשרות אלפי שקלים בשנה וזה רק עבור סיקורים ורגולציות בלבד, כשעל פניו זה נישמע הגיוני, אולם, מאידך ניתן למצוא חלקים של החברות אצל כל בית מלאכה בעל מכונה או שניים, אז איפה החשיבות של התקנים ומדוע להערים קשיים ודרישות מאתנו עבור תקנים? לצערנו בפועל, את אף אחד זה לא מעניין והחברות הגדולות ממשיכות לעשות בנו כבשלהם ובהתמודדות לא הוגנת.

 

0

השבוע בבית העירייה האדום שבברלין גרמניה, זכתה תזמורת קראוואן, פרויקט מוסיקה בינלאומי לצעירים המגיע מאוניברסיטת חיפה, לכבוד מיוחד: התזמורת זכתה בפרס משרד החוץ הגרמני ע”ש שמעון פרס, על פעילותה לקידום ערכים משותפים כגון שלום, סובלנות וחדשנות, מידי שר החוץ הגרמני מר הייקו מאס (Heiko Maas). באירוע השתתפו בני משפחת פרס, כמו גם הזמרת הישראלית דנה איטרנשיונל, שהוזמנה כאומן אורח לאירוע וביצעה שיר משותף עם נגני התזמורת. נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופסור רון רובין: “אות משרד החוץ הגרמני משקף את הערכים שאונ’ חיפה מקדמת ומטפחת.”

פרס משרד החוץ הגרמני לשנת 2018, ע”ש שמעון פרס, הוענק לתזמורת קראוואן ‒ פרויקט מוסיקה בינלאומי לצעירים המתקיים במסגרת בית הספר לאומניות באונ’ חיפה, הפרס ניתן על קידום ערכים משותפים כגון שלום, סובלנות וחדשנות. את הפרס קיבלו ד”ר אביגיל ווד ולמר ג’יריס בלאן, נציגי החוג למוסיקה בבית הספר לאמנויות באוניברסיטת חיפה. כאומן אורח הוזמנה דנה איטרנשיונל במהלך האירוע  היא  ביצעה שיר משותף עם נגני התזמורת מאונ’ חיפה. באירוע נכחו גם בני משפחת פרס.

נשיא אוניברסיטת חיפה, פרופ’ רון רובין: “אות משרד החוץ הגרמני משקף את הערכים שאונ’ חיפה מקדמת ומטפחת. ברוח זו גם הענקנו תואר דוקטור לשם כבוד לקנצלרית מרקל אך לפני שבוע. קבלת הפרס היא הוכחה לכך שגם בעידן הטכנולוגי ואולי בייחוד בעידן הזה, החשיבה על רוח וערכים חיונית מאי פעם.”

0

אמנים מובילים מהארץ ומחו״ל מתארחים במהלך אוקטובר 2018 בעיר התחתית בחיפה ויוצרים סדרת ציורי קיר חדשים וגדולי ממדים על קירות מבנים ציבוריים ברחובות העיר לקראת פסטיבל האמנות הבינלאומי “הקירות”

פסטיבל “הקירות” ייערך בין התאריכים 11- 13 באוקטובר 2018 , ויתקיימו בו פתיחות של תערוכות רחוב חדשות במרחב הציבורי , תערוכות “פופ אפ” ומופעים בשיתוף אמנים חיפאיים ומקומות הבילוי הפועלים בעיר התחתית, במגמה לתת במה לקולות המקומיים הייחודיים, שבזכותם יש מקום לתרבות צעירה ועדכנית בעיר.

 בפסטיבל ישיקו תערוכות, מסיבות, מופעי מוזיקה, מכירת עבודות אמנות ומרצ’נדייז, תפריטים יצירתיים בבתי קפה וסיורי אמנות מודרכים בהם יוצגו הקירות החדשים שנוצרו ע״י האמנים בפסטיבל. המבקרים מוזמנים להצטרף לסיורים מודרכים ולהכיר את הסיפור שמאחורי האזור, המבנים, האמנים, ותהליכי היצירה.

פסטיבל “הקירות” מתמקד בשינוי המרחב הציבורי של אזורים מתפתחים ולעיתים נשכחים של העיר. אזורים שמרכזים הרבה מהכוחות שמניעים את התרבות המקומית. הפסטיבל מארח כמה מהשמות הבולטים בסצנת אמנות הרחוב העולמית ובו בזמן מעניק במה לאמנים צעירים בתחילת דרכם. ההתפתחות העירונית מביאה איתה  עסקנים ותאגידים, שמעלים את המחירים ולעיתים דוחקים החוצה את האנשים שיוצקים תוכן תרבותי ואופי לשכונות. הקירות במרחב הציבורי הם הנוף של כולנו ושייכים לנו. באופן מודע או שלא מודע, יוצקים מסרים לתוך חיינו. הבחירה היא בידינו, האם להשאיר את הבמה לתכנים שיווקיים החומדים את כיסנו, או לנצלה לקידום תכנים אסתטיים, תרבותיים ובעלי משמעות לכולנו.

אמנים משתתפים: Leolyxxx (לאולייקסס – שבדיה), Damsky (דמסקי – ספרד),Tant

 Missing , Korma Dima, Keos, Alin Mor, Manyearsago   

מוזיקאים משתתפים: סנס, שוזין, ספיר בר, איזי ריידר, עזרא1. Astronautica (Los Angeles),Good Intentions, Not On Tour

פסטיבל “הקירות” נערך ביוזמת  Ghostown Crewובשיתוף עם מינהלת עיר תחתית, הרשות לקליטת עלייה, ברדא קפה, בורדל, קבריט ,טאקו סלאש. לתכנית האירועים בפסטיבל “הקירות”

www.facebook.com/events/268856703759496

0

פסלו של אמן האבן ואיש קול ישראל משה פרלמן יוצב בגן דניאל, בין רח׳ יפו לכיכר העירייה, ביום ג, 9.10.18 בשעה 11:00,בנוכחות סגנית ראש העיר יעל ענתבי, ד״ר זיוה גבע לוין מנהלת הגלריה העירונית, ואנשי קול ישראל – אמנון שילוני, יואל מך, חיים אדור, דן כנר והאמן. 

משה פרלמן, ממייסדי המרתון לפיסול באבן במעלות, הציג בעשרות תערוכות בארץ ובעולם במקביל לעבודה רבת שנים בקול ישראל בירושלים.

פרלמן עבד באולפני קול ישראל בחיפה 45 שנה במגוון תפקידים, ניהל את אולפני חיפה והפיק שידורים ותכניות רבים, ביניהם “רוח צפונית” ו-“וביום השישי” ברשת ב׳, ו״ממעמקים” בקול המוסיקה.

בשנת 2005 הוצב הפסל ״צהר, פתחתי חלון״ פרי יצירתו בחצר בניין קול ישראל ברח׳ הלני המלכה במסגרת תערוכה קבוצתית של עובדי קול ישראל העוסקים גם באמנות פלסטית.

עם סגירת רשות השידור נתרם הפסל ע״י העובדים והאמן לעיריית ירושלים, שבחרה לו מקום קבע בגן דניאל.

הפסל נחצב בגוש אבן טבעית. לרגל האירוע יוחלף שמו של הפסל ל״צהר לימי הרדיו בקול ישראל״. 

באירוע ישתתף גם האלוף (במיל.) יוסי בן חנן שיספר על אביו מיכאל בן חנן שהעביר משך שנים את  שידורי התעמלות הבוקר בקול ישראל.  בן חנן היה מראשי ארגון “ההגנה” בירושלים, מחנך ושדרן רדיו ישראלי. בשנים 1945 עד 1970 העיר את מאזיני הרדיו בישראל בתכנית התעמלות בוקר ששודרה בתחנת הרדיו “קול ירושלים” ולאחר מכן ב”קול ישראל”, וידוע כ-“מר התעמלות הבוקר”

 

0

מותג הדרמו-קוסמטיקה הבינלאומי לה רוש-פוזה המומלץ לעור רגיש על ידי למעלה מ- 25,000 דרמטולוגים ברחבי העולם יקים מתחם בריאות ייחודי לאבחון עור הפנים חינם! בגרנד קניון חיפה – ומזמין אותך לחוויית טיפוח בינלאומית במסגרתו יעניקו אבחון עור באמצעות מכשור טכנולוגי חדשני ומתקדם וייעוץ לטיפוח העור ע”י צוות מקצועי בהתאמה אישית.

בימים שלישי עד חמישי בתאריכים 14-16.10.18, בין השעות  22:00 – 09:30 – בגרנד קניון חיפה. ישיק מותג הדרמו-קוסמטיקה לה רוש-פוזה מתחם בריאות חינם לאבחון עור הפנים. במסגרתו, יעניקו אבחון והדרכה לטיפוח עור הפנים בהתאמה אישית. וכן, יינתנו דוגמיות התנסות של המותג לה רוש-פוזה.

כל מי שיגיע לאבחון עור הפנים יוכל ליהנות מטיפים ועצות לטיפוח העור בהתאמה אישית , כיצד להשיג עור פנים במרקם חלק, מה הטיפול היומיומי המומלץ, דוגמיות של המותג לה רוש פוזה ועוד.

מתחם הבריאות יוצב בגרנד קניון בסמוך לסניף סופר-פארם בימים ראשון עד שלישי בתאריכים 14-16.10.18, בין השעות  22:00 – 09:30 – בגרנד קניון חיפה.

 

0

חגיגה קולינרית יוצאת דופן במסעדות נחשקות ברחבי הארץ – מנות ספיישל בשילוב המשקה האהוב.

ג’ק דניאלס, הוויסקי הפופולארי מטנסי, חוגג יום הולדת 168 בחודש אוקטובר במסעדות מובילות ברחבי הארץ. שילוב וויסקי בחומרי גלם של מנה מעשיר את הטעמים ויוצר ארומות ייחודיות כך שהנאה צרופה מובטחת.

בין המנות שיוגשו : טורט שוקולד עם גלידת ג’ק דניאלס דבש, האני קום, טוויל קינואה פריחה ושוקלד לבן, קרם ווניל. מחיר 54 ₪, אגס שבושל בג’ק דניאלס קינמון, אניס, קרם חלב וטוויל עוגיה פריך. מחיר 48 ₪ וסינטה בקר על ניוקי, ברוטב ג’ק דניאלס דבש, תירס, פטריות שימגי וברוקולי. מחיר 158 ₪

המסעדות המשתתפות בתל אביב: פופינה, אריא, שילה, לומינה (כשר), סושיאל קלאב, אונזה ופאסטל.

המסעדות המשתתפות ברחבי הארץ: ויוינו (חיפה).

המנות המיוחדות יוגשו במהלך חודש אוקטובר

 

0

פסטיבל אוקטוברפסט (בירה ואוכל) יתקיים במול החוף וילג’17-18.10 רביעי-חמישי 18:00-23:00 באומנותי: עינת שרוף וטריפונס

 בהשראת פסטיבל הבירה אוקטוברפסט,  הנערך מידי שנה במינכן שבגרמניה, כפר הקניות והבילויים מול החוף וילג’ שבכניסה לחדרה,  יקיים פסטיבל דומה –  בירה ואוכל בסגנון ים תיכוני.

במסגרת הפסטיבל שיתקיים ב17-18.10  בשעות 18:00-23:00 יוצבו כ-30 פוד טראקס  שיציעו  חוויה קולינרית ממגוון מטבחים שונים  ובירות של מבשלות בירה בוטיק.

מבין משאיות האוכל: משאית של מסעדת המוציא בניצוחו של אבי לוי,  משאית של דרך הגריל בניצוחו של השף דן הולנדר, פיצה בלה,גדיס פוד טראק(נקניקיות בוטיק), דיגמיס פוד טראק(כריך קובני), לה קולומביאנה (מאכלים קובנים), מטבח גלילי (חומוס עם תוספות), בביס(מטבח גיאורגי), קוקו מיט אנד גריל(בשרים ), טברנה אקספרס(אוכל יווני) , גריל קינג(מעורב מחלקי פנים), טראק קוקטיילים, טוי באר(מתוקים) ועוד…

בנוסף, פסטיבל אוקטוברפסט – המשלב בירה, אוכל ומוזיקה במול החוף וילג’ יערך בסגנון ים תיכוני כאשר בערב הראשון של הפסטיבל יופיע טריפונס בחגיגת טברנה יוונית ובערב השני תופיע עינת שרוף בחגיגה ישראלית עם ריקודים על השולחנות, כמיטב המסורת.

רקדניות ורקדנים בתלבושות בוואריות מסורתיות יקבלו את פניהם של האורחים בפסטיבל

מול החוף וילג’ שהושק בחודש מאי האחרון, הינו כפר קניות ובילויים הממוקם על כביש החוף בחדרה בקונספט כמותו לא נראה בישראל. המקום תוכנן ונבנה במשך 3 שנים ובהשקעה של כחצי מיליארד שקל ע”י חברת הייזום והנדל”ן אמירי גן. המתחם הינו חלל פתוח שתוכנן ע”י האדריכל אבנר שר ועוצב בסגנון מדרחוב קניות בבירות ארצות אירופה. את ההשראה לקונספט של המקום, בסגנון מדרחוב שאבה החברה ממתחם קניות מוביל בגרמניה בשם אינגלושטאט ויליג’.

0

מלכת הזמר העברי חוגגת 70 בשנת ה-70 למדינה עם כל הלהיטים הגדולים מאז ועד היום בסיבוב הופעות ברחבי הארץ. המופעי הקרוב בשלישי 9.10 בזאפה חיפה. תתארח: רותי נבון.

אילנית הוציאה עד היום מאות שירים, למעלה מ-30 אלבומים, ואלבומי אוסף, רבים מהם אלבומי זהב, והופיעה בהצלחה רבה ברחבי העולם על הבמות הגדולות ביותר, בפסטיבלים, באירוויזיון (האמנית הראשונה מישראל שהשתתפה בתחרות), וזכתה בשנות ה-70 בתואר “זמרת השנה” לא פחות מ-7 פעמים ברצף, שיא שלא נשבר עד עצם היום הזה.

קולה של אילנית, שהחלה את דרכה כחלק מהצמד המצליח “אילן ואילנית”, לפני שפנתה לקריירת סולו הפך לקול המזוהה ביותר עם המוזיקה הישראלית והישראליות בכלל, בזכות עשרות להיטים וקלסיקות על זמניות – שיר של יום חולין, נחמה, שיר על נחלים, בללייקה, אי שם, כבר אחרי חצות, לכל אדם כוכב, בשנה הבאה, ללכת שבי אחרייך, חופשי ומאושר, אל הדרך, ושוב אתכם, אהבתה של תרזה דימון ועוד ועוד. במהלך השנים הקליטה גם בצרפתית ופורטוגזית, וכן הקליטה מספר אלבומים של שירים לילדים.

שלישי 9.10 בזאפה חיפה, פתיחת דלתות 20:15, תחילת מופע: 22:00 מחיר כרטיס: 119 ₪

הזמנות באתר זאפה ובטלפון *9080

 מפיק ומנהל מוסיקאלי : רוני וייס  , מפיקה : אפרת פוגל רוטשטיין , ייעוץ אמנותי : דליה סוויסה, משרד הפקה – אמנות ובידור שלמה צח – מירי פרלמן בעמ’

כתבות נוספות