"לא צריכה עוד נחשים בבית, כבר חיה עם אחד כזה"

כך טענה אשה מהאזור שהתנגדה לכך שבעלה הכניס כמה נחשים הביתה, כדי שילדיהם ילמדו על טבע. "אני אוהב נחשים", הוא אמר והיא פנתה לרבנות

"אני אוהב נחשים", אמר הבעל לאשתו והכניס מספר "נחשי מחמד" לדירת בני הזוג כדי לגדלם. האישה בתגובה: "אני לא צריכה נחשים בבית, יש לי אחד שאני חיה איתו כבר שנים". הוויכוח הזה גלש לדיון בית הדין הרבני.
לבני הזוג שלושה ילדים בגיל בית הספר היסודי.

הבעל חוקר באקדמיה ואשתו פקידת בנק. בבקשה שהגיש הבעל לשלום בית טוענת עורכת הדין שרין סולן
כי לאחרונה החל הבעל לעקוב אחר אורח חייהם והתנהגותם של נחשים וכדי ללמוד מקרוב את הנושא החליט לגדל מספר נחשים בביתו בתנאים בטוחים. ילדיו הקטנים,
קיבלו את ההחלטה בהתלהבות רבה. ואילו אשתו שבתחילה סברה כי מדובר בנחש או שניים והסכימה לטובת הילדים לקבל את הגזירה שנחתה עליה.
"עם הזמן", טוענת האישה "בעלי הביא לבית 11 נחשים מסוגים שונים שאוכלסו בחדר אחד בדירה שלנו והפכו אותו ל 'מאורת נחשים' אני לא מוכנה לסבול את זה".
עו"ד סולן טענה כי הבעל בשיאו של מחקר בנושא. להגנתו אמר "אני חושב שמדובר בחיה שקטה, לא מזיקה ובעיקר כשהיא כלואה בתוך אקווריום או מתקן מיוחד לנחשים, אין שום חשש".
בשלב הזה, כשניסיונות הבעל לשכנע את אשתו לאפשר לו לגדל את הנחשים בבית לא עלו יפה, החליטה אשתו לעשות מעשה והודיעה לו כי אם לא יפנה את הנחשים מהבית בתוך יממה, היא תתרום אותם לגן החיות הקרוב ביותר. האיום עבד והבעל פינה את הנחשים מהבית.
באמצעות עו"ד סולן, טוען הבעל להגנתו כי במהלך אחד הוויכוחים בינו לבין רעייתו היא אמרה לו "אני לא צריכה נחשים בתוך אקווריום, בזמן שמול העיניים שלי מסתובב נחש כל היום". עו"ד סולן דורשת בשם הבעל שלום בית.
האישה בתגובה: הוא מבקש שלום בית כדי להימנע מכתובה ומחלוקת רכוש. "חייתי עם 11 נחשים לא מזיקים, אבל מהנחש הגדול נמאס לי".

Comments

comments